CIEKAWE PUBLIKACJE

PROGRAMY | WYPRAWKA | INFORMACJE | PUBLIKACJE | CIEKAWE STRONY

Wszystkie pliki w formacie PDF. Jeżeli Państwa komputer nie może otworzyć pliku należy pobrać i zainstalować program Adobe Reader.

obrazekPRZECZYTAĆ WARTO TO NAPRAWDĘ CIEKAWE

Irena Obuchowska
KOCHAĆ l ROZUMIEĆ
część pierwsza

Irena Obuchowska
KOCHAĆ l ROZUMIEĆ
część druga

Wszystkie dzieci chcą sprostać licznym oczekiwaniom i wymaganiom świata ludzi dorosłych, albowiem wszystkie bez wyjątku chcą być rozumiane i kochane. Rzecz w tym, by umiejętnie tę chęć wykorzystać - twierdzi autorka książki. Kolejne etapy rozwoju dziecka stawiają rodziców przed coraz trudniejszymi wyzwaniami, komplikowanymi dodatkowo przez zmieniające się warunki życia i fakt, że najczęściej ?ile dzieci, tyle wyjątków od reguły".

Irena Obuchowska
KOCHAĆ l ROZUMIEĆ
część trzecia

Wykorzystując gromadzone przez lata autentyczne i różnorodne doświadczenia, autorka - profesor psychologii - napisała poradnik dla rodziców dzieci w wieku od ?zera" do pełnoletniości. Przydatność wcześniejszych dwóch tomów doceniają wszyscy ci, którzy uświadamiają sobie, że tylko obustronna miłość i zrozumienie mogą zapewnić stworzenie szczęśliwej rodziny. Trzeci tom cyklu Kochać i rozumieć ukazuje specyfikę dziecięcego postrzegania świata i własnej osoby. Uwrażliwia rodziców na doznania dziecka, uczy właściwie interpretować jego zachowanie w różnych życiowych sytuacjach.

Adele Faber, Elaine Mazlish
RODZEŃSTWO BEZ RYWALIZACJI
Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, by samemu żyć z godnością
przełożyła Beata Rumatowska

Gdy w rodzinie pojawia się drugie dziecko, pojawia się też problem, któremu rodzice muszą sprostać. Muszą wiedzieć, w jaki sposób zapewnić każde dziecko, że jest bezpieczne, wyjątkowe i kochane; muszą pomóc odkryć młodym ?przeciwnikom", jakie korzyści płyną z dzielenia się i współpracy, muszą wreszcie stworzyć podwaliny przyszłych stosunków miedzy zwaśnionymi dziećmi.

Światowy bestseller pośród publikacji poświęconych problemom, z jakimi każdego dnia zmagają się rodzice i dzieci.

Adele Faber, Elaine Mazlish
JAK MÓWIĆ, ŻEBY DZIECI NAS SŁUCHAŁY JAK SŁUCHAĆ, ŻEBY DZIECI DO NAS MÓWIŁY
przełożyła Mariola Więznowska

Praktyczne ćwiczenia i wskazówki ułatwiające opanowanie sztuki komunikowania się z dziećmi i... nie tylko z nimi sprawiają, że ta książka nie jest ?zarezerwowana" tylko dla profesjonalistów. Jest przeznaczona dla każdego, kto chciałby nie tylko lepiej rozumieć i mądrzej kochać dzieci, ale i być przez dzieci kochanym i rozumianym.

Przedszkole nr 5 w Swarzędzu - Zielona Półnutka

aktualności | przedszkole | dla rodziców | galeria foto | jadłospis | grupy dzieci | zajęcia dodatkowe

realizacja: difronte hosting: lh.pl

wszystkie prawa zastrzeżone